
Krenuli smo iz Duge Rese oko 5:30 i putem stali na kavi u Gospiću da se malo razbudimo. Nakon toga smo produžili prema Rizvanuši, gdje smo usput vidjeli adrenalinski park, pa još malo vožnje do početka staze.
Uspon smo započeli kroz šumu i nakon nekog vremena stigli do planinarskog skloništa pored planinarske kuće Visočica (uz ostatke nekadašnjega Gojtanova doma, na grebenu Visočice). Tamo smo napravili pauzu, nešto pojeli i primijetili da se odmah pored gradi novi planinarski dom.
Nakon toga smo nastavili prema vrhu i ukupno nam je trebalo oko tri sata uspona. Na vrhu nas je dočekao jak vjetar pa se nismo dugo zadržavali, ali je osjećaj bio super. Visočica je jedan od poznatijih vrhova Velebita i poznata je po lijepim pogledima kad je vrijeme stabilno.
Na povratku smo opet svratili do planinarskog skloništa, malo odmorili pa se spustili nazad. Za kraj smo stali na pizzu u Gospiću i tako lijepo zaokružili cijeli izlet.
Izvještaj sastavila: Iva Skukan
Vodič: Dinko Friščić






