Strilež – Viševica (subota, 23. ožujka 2024.)

Posted by on 20/03/2024

Viševica je vrh stožastog oblika koji se iznad brojnih vrhova u okolici ističe izgledom i visinom. Padine ispod vrha su strme i šumovite, a na samome vrhu nema šume pa se vidici otvaraju tek s izlaskom na vršnu livadu. Viševica se izdvaja izgledom i visinom (1428 m/nv KT HPO) od okolnih planina. Budući da je Viševica podjednako udaljena od Velebita, Bjelolasice, Bijelih stijena, Risnjaka, Učke i vrhova na sjevernim jadranskim otocima, promatrač s vrha ima osjećaj da se nalazi u središtu golemog prirodnog amfiteatra.

Organizator: HPD „Vinica“ Duga Resa

Vodič: Dijana Jurčević, 099/6130698

Prijave i informacije: srijedom na sastancima društva ili osobno vodiču zaključno do srijede 20.3. poslije sastanka društva

Plan izleta:
07:00 h polazak ispred Hotela Duga Resa
08:00 h usputna jutarnja kava
9:30 h Ravno, početak uspona na Viševicu preko Strileža
12:30 h dolazak na vrh, okrijepa iz ruksaka
13:30 h povratak kružnom turom
16:00 h silazak u Ravno
17:00 h povratak prema Dugoj Resi uz mogućnost stajanja po dogovoru
18:30 h predviđen povratak u Dugu Resu

Ukupno hoda oko 5-6 h.

Prijevoz kombijima ili osobnim autima.

Cijena izleta otprilike 10 do 15 € po osobi.

Oprema: uobičajena planinarska - gozjerice, gamaše po potrebi, zaštita od vjetra, kapa, rukavice, rezervna odjeća, planinarski štapovi preporučeni te ostala oprema i ponijeti dovoljno tekućine.

Sa sobom ponijeti planinarsku iskaznicu, osobnu i zdravstvenu iskaznicu.

Prehrana: iz ruksaka, a sukladno dogovoru mogućnost ručka na povratku kući.

Zahtjevnost izleta: kondicijski otežan, tehnički nezahtjevan

Vodič ima pravo izmjene plana izleta i otkazivanja izleta u slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta.

Napomena:
Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava zdravstvene, psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća program, da ima plaćenu članarinu u planinarskom društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornosti, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjena plana puta obzirom na objektivne okolnosti na terenu.