Izlet na Čvrsnicu (30.09. – 02.10.)

Posted by on 12/09/2022

cvrsnicaHPD Vinica iz Duge Rese organizira trodnevni planinarski izlet od 30.9 do 2.10.2022. na Čvrsnicu u BiH.
Čvrsnica sa svojim najvišim vrhom Pločno – 2 228 m n/v predstavlja najvišu planinu u središnjim Dinaridima.
Masiv Čvrsnice koji ima dva planinska vijenca, četiri visoravni i još pet vrhova preko 2 000 m n/v, je zaštićen u sklopu Parka prirode Blidinje, a njegov posebni prirodni fenomen – Hajdučka vrata je zaštićen kao spomenik prirode od 1985. godine. Planina koja oduzima dah, divlja i moćna, nestvarne ljepote i koja nikoga ne ostavlja ravnodušnim.

PLAN IZLETA:
Polazak u petak 30.9.2022. u 15.30 sa parkirališta kod hotela „Duga Resa“
Oko 22 sata dolazak do doma Orlova stina na Blidinju nedaleko od Tomislavgrada gdje čemo spavati dvije noći.
Planinarski dom Orlova stina nalazi se na jezeru Blidinje koje je ujedno najveće planinsko jezero u BiH na nadmorskoj visini od 1183 m n/v.
U subotu buđenje u 6 sati u jutro, spremanje i doručak.
U 7 sati krećemo od doma prema početnoj točki izleta a to je kanjon Diva Grabovica.
Izlet je zamišljen da se obiđe prirodni fenomen Hajdučka vrata i da se popne na vrh Veliki Vilinac. Vrijeme trajanja ture oko 10 sati.
Povratak natrag u dom u večernjim satima, zajedničko druženje i spavanje.
Nedjelju prije podne bi iskoristili za turistički obilazak nekih lokalne znamenosti i lagano krenuli prema Duga Resi.
Povratak u Duga Resu bi bio u večernjim satima.

Težina uspona je kategorizirana kao srednje do jako teška.
Prijevoz: kombi ili osobni automobil.
Troškovi izleta:
Prijevoz oko 250 kn.
Noćenje 120kn za dvije noći.
Prijave: vodiču na sastancima društva ili osobno vodiču na mobitel.
Prijava je važeća samo sa uplaćenom akontacijom od 200 kn najkasnije 8 dana prije izleta. U slučaju odustajanja manje od 8 dana prije izleta akontacija se ne vraća osim ako ima zamjena.
VODIČ IZLETA: Đani Fabac - 099 – 2121 870.

Potrebna oprema :
Adekvatna odjeća i obuća za planinarenje, vreća za spavanje, ruksak, rezervna odjeća, jakna za kišu i vjetar, planinarska iskaznica, mobitel, hrana ,voda.
Napomena: odazivom na izlet,svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava zdravstvene,psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća program, da ima plaćenu članarinu u planinarskom društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da ce se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodič ima pravo izmjene plana i otkazivanja izleta u slučaju nepovoljnih uvjeta.