Ljetni pohod Vinica – Martinščak

Posted by on 25/06/2021

Dana 04.07.2021. godine HPD Vinica organizira za svoje članove i sve članove HPS-a tradicionalni planinarski pohod “Vinica – Martinščak”.

Prijave za izlet vodiču na sastancima društva srijedom u 20 sati (Mrežnička obala 8, Duga Resa) ili na broj mobitela ili na e-mail hpdvinica@gmail.com.

Vodič: Đani Fabac ( 099 / 2121 - 870 )

Težina izleta: K1 - lagano, T1 – nezahtjevno (oko 4 sata hoda)

Plan izleta:

9.30h –10.00h – okupljanje sudionika ispred planinarskog doma “Mladen Polović” na Vinici,
10.00h - polazak prema Martinščaku preko vrha Vinice (321m),
12.00h – 11.30h - dolazak na Martinščak (346 m),
13.00h - povratak istim putem do planinarskog doma “Mladen Polović”,
15.00h-15,30h - očekivani dolazak svih sudionika do planinarskog doma.

Vrhovi Vinica i Martinščak kontrolne su točke Hrvatske planinarske obilaznice.

Svakog tko četiri puta, odnosno po jedanput u svako godišnje doba (zimski pohod, proljetni pohod, ljetni pohod i jesenski pohod) sudjeluje na pohodu, HPD „Vinica“ nagrađuje prigodnim bedžom pohoda.

Dnevnik pohoda po cijeni od 30 kn može se kupiti u planinarskom domu „Mladen Polović“ na Vinici prije početka pohoda.

Sudjelovanje na jednom od pohoda je i jedan od uvjeta obilaznice "4 godišnja doba na Vinici".

Potrebna oprema: čvršća obuća, rezervna odjeća, kabanica za zaštitu od kiše, kapa ili marama, hrana i voda. Bit će vam žao ako ne ponesete foto aparat, dnevnik HPO te jastučić za žig.

Napomena: odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava zdravstvene, psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća program, da ima plaćenu članarinu u nekom od planinarskih društava HPS-a za tekuću planinarsku godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost te da će se u skladu sa planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Vodič izleta zadržava pravo izmjene plana.

Za eventualnu rezervaciju noćenja kontaktirajte vodiča što ranije.