Sveto Brdo – 1751m 23.11.2019.

Posted by on 29/10/2019

VAŽNA NAPOMENA: Zbog loše vremenske prognoze izlet je pomaknut sa 03.11. na 23.11.

PLAN IZLETA:

Okupljanje i polazak: 23.11.2019. u 5 h ispred hotela “Duga Resa” i polazak prema Malom Libinju.

Uspon do Sv.brda traje oko 3,5 h, zatim se spuštamo na pl.sklonište “Ivine vodice”,
nakon odmora krećemo prema pl.skloništu Vlaški grad i vraćamo se prema Malom Libinju do vozila.

Ukupno 6-7 h hoda

Povratak u Duga Resu je u večernjim satima.

Prijevoz – ovisno broju prijavljenih sudionika (osobni automobili ili kombi)

Težina izleta:
K2 - kondicijski otežano
T1 - Tehnički nezahtjevno

Napomena: hrana iz ruksaka,min.1,5 l vode(tekućine)

Oprema: Adekvatna planinarska odjeća i obuća,rezervna odjeća,zaštita od vjetra i kiše.
Obavezno ponjeti člansku i zdravstvenu iskaznicu.

OBAVIJESTI I UPUTE SUDIONICIMA IZLETA

Sudionik izleta je svojom prijavom za sudjelovanjem na izletu potvrdio:

1. Da je upoznat sa svim detaljima izleta, da je zdrav i da nema kronične bolesti koje nije prijavio vodiču izleta, te da je psihofizički spreman za napore na izletu.
2. Da će slušati sve u dobroj namjeri izrečene upute vodiča na terenu, te da svojim djelovanjem neće ugrožavati druge sudionike izleta.

Zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta na terenu, izlet se može otkazati.

Vodič prije polaska na izlet provjerava opremu sudionika izleta; ako netko nema opremu u skladu s zahtjevima iz najave izleta, vodič je dužan takvoj osobi zabraniti sudjelovanje na izletu.

Zbog iznenada pogoršanih vremenskih uvjeta na terenu vodič ima pravo promijeniti smjer kretanja i krajnje odrediše,odnosno može prekinuti odvijanje izleta.

Zbog problema sa zdravstvenim stanjem pojedinih sudionika izleta vodič donosi optimalne odluke: određuje sudionike izleta koji će se pobrinuti za ugroženog člana, odnosno, u krajnjoj nuždi, prekida izlet.

Sudionik izleta mora biti član Hrvatskog planinarskog saveza s plaćenom članarinom za tekuću godinu. Člansku iskaznicu mora obavezno imati sa sobom za vrijeme izleta.

Prijave i detaljnije informacije za izlet vodiču:

Damir Šeketa – 091 / 786-3275