13. OPĆA PLANINARSKA ŠKOLA

Posted by on 28/08/2019

Škola polaznicima pruža osnovna znanja potrebna za sigurno i ugodno planinarenje kroz brojna predavanja i sedam izleta po planinama Hrvatske.
Završena Opća planinarska škola uvjet je za upis u škole i tečajeve iz planinarskih specijalnosti (alpinističke, športsko-penjačke, speleološke, markacijske, vodičke).

Polaznici Opće planinarske škole mogu isključivo biti članovi osnovnih planinarskih udruga članica HPS-a s plaćenom članarinom za tu godinu i s navršenih 15 godina, a do punoljetnosti potrebna je suglasnost roditelja ili staratelja. Za polaznike škole koji nisu članovi HPS-a potrebno se učlaniti u HPD „VINICA“.

Program škole usklađen je s Pravilnikom Komisije za školovanje pri HPS-u i standardima UIAA.

Opća planinarska škola počinje 05. rujna i završava 24. listopada, a uključuje:
predavanja – održavaju se uglavnom ČETVRTKOM u prostorijama planinarskog društva
HPD VINICA s početkom u 19:30 sati.
praktičnu nastavu vikendom - 7 izleta koji se održavaju subotom, odnosno subotom i nedjeljom ako je dvodnevni izlet.

Prijava u planinarsku školu vrši se popunjavanjem PRIJAVNICE na redovitim sastancima
HPD „VINICA“ petkom od 20:00 sati.
Popunjena prijavnica predaje se voditelju škole (Dinko Friščić).

Predavanja, vježbe i izlete održavaju i vode iskusni planinari, vodiči, alpinisti i speleolozi, instruktori HPS-a i Hrvatske gorske službe spašavanja.
Upisom u školu svaki polaznik potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sudjelovanje u radu škole, da izletima pristupa na vlastitu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati programa izleta, odluka i uputa vodiča.

Polaznici škole nakon završetka predavanja i vježbi polažu završni ispit.
Kao dokaz o uspješno položenom ispitu organizator škole kandidatu izdaje diplomu HPS-a.

Troškove izleta, prijevoza, hrane i svih ostalih dodatnih financijskih davanja snose sami polaznici.

Plan škole je okviran, te je podložan promjenama zbog vremenskih uvjeta i raspoloživosti instruktora. Sve dodatne informacije možete dobiti kod voditelja škole – Dinko Friščić, mob.: 099/ 328 59 59
te na e-mail: hpdvinica@gmail.com.

skola2019