Izvještaj sa zimskog pohoda Vinica – Martinščak 20.01.2019.

Posted by on 24/01/2019

vinica-martinscak-2019

Pohod je uobičajeno krenuo u 10:00 i nas 58 sudionika hodali smo polako po 5 cm snijega i skliske staze radi starijih sudionika i djece, tu su bili naši članovi, članovi HPD Martinščak, PD Dubovac, HPD Zagreb-Matica.

Nažalost, jedna starija gospođa se poskliznula na poledici asfaltiranog puta i slomila potkoljenicu, nazvao sam hitnu pomoć i oni su došli za 17 minuta, odvezli ju u bolnicu i mi smo nastavili pohod na Martinščak.
Na vrh Martinščaka stigli smo u 12:30, zadržali smo se pola sata, okrijepili se i krenuli nazad na Vinicu i u planinarski dom "Mladen Polović" stigli smo u 15:30.

Hvala svim sudionicima koji su prisustvovali na pohodu i vrijednoj ekipi koja je skuhala čaj i grah za pohod.

Pozdrav do sljedećeg izleta......…. Saša Maćešić