Jesenski pohod Vinica – Martinščak (14.10.3018.)

Posted by on 27/09/2018

Dana 14.10.2018. godine HPD “Vinica” organizira za svoje članove I sve članove HPS-a tradicionalni planinarski pohod “Vinica – Martinščak”.

Prijave za izlet vodiču na sastancima društva petkom u 20 sati (Mrežnička obala 8, Duga Resa) ili na broj mobitela do 13.10.2018. godine.
Vodič: Antun Goldašić (099/4040-743).
Težina izleta: K1 – lagano, T1 – nezahtjevno (oko 4 sata hoda)
Plan pohoda:
- 09,30 do 10,00 sati - okupljanje sudionika ispred planinarskog doma “Mladen Polović” na Vinici,
- 10,00 sati – polazak prema Martinščaku preko vrha Vinice (321m),
- 12,00 do 12,30 sati – dolazak na Martinščak (346m),
- 13,00 sati – povratak istim putem do planinarskog doma “Mladen Polović”,
- 15,30 sati - očekivani povratak svih sudionika te uz ručak nastavak druženja u planinarskom domu

Vrhovi Vinica i Martinščak kontrolne su točke Hrvatske planinarske obilaznice.
Svakog tko četiri puta, odnosno po jedanput u svako godišnje doba (zimski pohod, proiljetni pohod, ljetni pohod I jesenski pohod) sudjeluje na pohodu, HPD “Vinica” nagrađuje prigodnim bedžom pohoda.
Dnevnik pohoda po cijeni od 30 kuna može se kupiti u planinarskom domu “Mladen Polović” na Vinici prije početka pohoda.
Sudjelovanje na jednom od pohoda je I jedan od uvjeta obilaznice “4 godišnja doba na Vinici”
Potrebna oprema: čvršća obuća, rezervna odjeća, kabanica za zaštitu od kiše, kapa ili marama, hrana i voda. Bit će vam žao ako ne ponesete foto apparat, dnevnik HPO te jastučić za žig.

Napomena: odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava zdravstvene, psihofizičke I tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća program, da ima plaćenu članarinu u nekom od planinarskih društava HPS-a za tekuću planinarsku godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost te da će se u skladu sa planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.
Vodič izleta zadržava preavo izmjene plana.
Za eventualnu rezervaciju noćenja kontaktirajte vodiča što ranije.
Kotizacija za pohod iznosi 25,00 kuna - uključuje prigodni poklon, čaj i aperitiv na dolasku te grah po završetku pohoda