Južni velebit (Panos – V.Rujno – Struge – Starigrad Paklenica) 06. 07. i 08. 10. 2018. – ODGOĐENO

Posted by on 25/09/2018

Napomena: Izlet je odgođen zbog vremenskih uvjeta.

PLAN IZLETA:

Okupljanje i polazak 06.10.2018. u subotu iz Duge Rese u 7 sati ispred hotela “Duga Resa”.

Planirani dolazak na Panos oko 11 h odakle krećemo prema skloništu Tatekova koliba gdje ćemo prespavati,(oko 5 -6 h hoda).

U nedjelju ujutro nakon doručka krećemo prema skloništu Struge preko V.Rujna,
( 8 – 9 h hoda).
Na Strugama je predviđeno noćenje i u ponedjeljak ujutro planirani silazak prema Starigradu kroz kanjon Velike Paklenice (oko 5 h hoda).

U Starigradu nas čeka kombi i povratak u Dugu Resu je u večernjim satima.

Napomena: ovisno o broju prijavljenih sudionika izleta, zbog malog kapaciteta ležajeva u skloništima uz osnovnu opremu biti će možda potrebno ponjeti i šator, to ćemo dogovoriti na sastanku prije samog izleta.

Težina izleta:

K3 - kondicijski zahtjevno
T1 - Tehnički nezahtjevno

Oprema:
Adekvatna planinarska odjeća i obuća,rezervna odjeća,kapa,rukavice,karimat,vreća za spavanje,zaštita od kiše i sunca.
Obavezno ponjeti člansku i zdravstvenu iskaznicu.
Hranu ponjeti sa sobom za sva tri dana,voda min 1,5 l na dan (vode ima putem).
Okvirna cijena izleta oko 200 - 250 kn.
Prijevoz kombijem.

OBAVIJESTI I UPUTE SUDIONICIMA IZLETA

Sudionik izleta je svojom prijavom za sudjelovanjem na izletu potvrdio:

1. Da je upoznat sa svim detaljima izleta, da je zdrav i da nema kronične bolesti koje nije prijavio vodiču izleta, te da je psihofizički spreman za napore na izletu.
2. Da će slušati sve u dobroj namjeri izrečene upute vodiča na terenu, te da svojim djelovanjem neće ugrožavati druge sudionike izleta.

Zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta na terenu, izlet se može otkazati.

Vodič prije polaska na izlet provjerava opremu sudionika izleta; ako netko nema opremu u skladu s zahtjevima iz najave izleta, vodič je dužan takvoj osobi zabraniti sudjelovanje na izletu.

Zbog iznenada pogoršanih vremenskih uvjeta na terenu vodič ima pravo promijeniti smjer kretanja i krajnje odrediše,odnosno može prekinuti odvijanje izleta.

Zbog problema sa zdravstvenim stanjem pojedinih sudionika izleta vodič donosi optimalne odluke: određuje sudionike izleta koji će se pobrinuti za ugroženog člana, odnosno, u krajnjoj nuždi, prekida izlet.

Sudionik izleta mora biti član Hrvatskog planinarskog saveza s plaćenom članarinom za tekuću godinu. Člansku iskaznicu mora obavezno imati sa sobom za vrijeme izleta.

Prijave i detaljnije informacije za izlet vodiču zaključno do 31.09.2018. na tel. ili na sastanku društva:

Damir Šeketa – 091 / 786-3275
Saša Mačešić – 091 / 520-9199