Dabarski kukovi i Visočica (08. i 09. 10. 2016.)

Posted by on 27/09/2016

PLAN IZLETA

Okupljanje i polazak 08.10.2016. u subotu iz Duge Rese u 6 sati ispred hotela “Duga Resa”.

Planirani dolazak na Dabarsku kosu oko 09 h odakle je planiran polazak prema kukovima oko 9.30.

Predviđeno vrijeme obilaska je 8 - 9 sati hoda,povratak Premužićevom stazom prema Dabarskoj kosi i odlazak vozilima prema pl.domu Ravni dabar,gdje je dogovoreno noćenje.

U nedjelju je predviđen odlazak na Bačić kuk,povratak do vozila i odlazak prema Visočici, obilazak novootvorenog skloništa, odlazak prema vrhu i povratak istim putem prema vozilima.

Planirani povratak u Dugu Resu je u večernjim satima.

Težina izleta:
K2 - kondicijski zahtjevno
T1 - Tehnički zahtijevan (Dabarski kukovi)

Oprema:
Adekvatna planinarska odjeća i obuća,rezervna odjeća,kapa,rukavice,vreća za spavanje,zaštita od kiše i sunca.
Obavezno ponjeti člansku iskaznicu radi noćenja.
Hranu ponjeti sa sobom (moguć dogovor za večeru u domu). Voda min 2 l na dan. Okvirna cijena izleta oko 200 kn.

OBAVIJESTI I UPUTE SUDIONICIMA IZLETA

Sudionik izleta je svojom prijavom za sudjelovanjem na izletu potvrdio:

1. Da je upoznat sa svim detaljima izleta, da je zdrav i da nema kronične bolesti koje nije prijavio vodiču izleta, te da je psihofizički spreman za napore na izletu.
2. Da će slušati sve u dobroj namjeri izrečene upute vodiča na terenu, te da svojim djelovanjem neće ugrožavati druge sudionike izleta.

Zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta na terenu, izlet se može otkazati.

Vodič prije polaska na izlet provjerava opremu sudionika izleta; ako netko nema opremu u skladu s zahtjevima iz najave izleta, vodič je dužan takvoj osobi zabraniti sudjelovanje na izletu.

Zbog iznenada pogoršanih vremenskih uvjeta na terenu vodič ima pravo promijeniti smjer kretanja i krajnje odrediše,odnosno može prekinuti odvijanje izleta.

Zbog problema sa zdravstvenim stanjem pojedinih sudionika izleta vodič donosi optimalne odluke: određuje sudionike izleta koji će se pobrinuti za ugroženog člana, odnosno, u krajnjoj nuždi, prekida izlet.

Sudionik izleta mora biti član Hrvatskog planinarskog saveza s plaćenom članarinom za tekuću godinu. Člansku iskaznicu mora obavezno imati sa sobom za vrijeme izleta.

Prijave i detaljnije informacije za izlet vodiču zaključno do 30.09.2016. na tel. ili na sastanku društva:

Damir Šeketa – 091 / 7863-275