Izlet na PRENJ (BIH) 31.7. – 2.8.2015

HPD VINICA u suradnji sa PD DUBOVAC  organizira izlet na

PRENJ (BIH)
31.7. – 2.8.2015.

Vodiči: Robert Lemić i Petra Poljak (095 908 13 17)
Cijena prijevoza: 200 kn veliki autobus ,240 kn mali autobus (cijena noćenja nije uračunata )
Težina: otežano, nezahtjevno
Polazak: 15.00  sati, 31.07.2015 g. ispred zgrade suda u Karlovcu
Prenj slovi za po mnogima najljepšu, najatraktivniju, ali i najsurovija planinu u BiH. Poznat i kao bosanska Himalaja smješten je u srcu dinarskih planina u sjevernom djelu BiH. Prenj je mozaik oblika reljefa kao što su visoravni, zaravni, kanjoni, kotline, klisure, okomite stijene, vrtače, jame...i niz drugih oblika koji se mogu naći samo na toj planini. Stoga ne čudi što su mnogi istraživači, planinari, alpinisti, speolozi i mnogi drugi posjećuju ovu ljepoticu. Nije ostao ravnodušan i naš pjesnik Vladimir Nazor koji joj je posvetio jednu pjesmu.
Naš cilj je najviši vrh Zelena glava (2155m),a oni u boljoj kondiciji imati će priliku i za uspon na Otiš (2097 m)

Plan izleta:
Petak, 31.07.
15,00    Polazak iz Karlovca
22,00    Dolazak u Vitez i smještaj u domu. Noćenje...
Subota, 1.08.
9,00 Polazak prema Konjičkoj Bijeloj gdje je početak uspona. Ukupna dužina
hodanja je 8-10 sati ovisno o grupi. S obzirom da imamo dovoljno
vremena na raspolaganju tempo će biti umjeren i prilagodljiv za sve
sudionike izleta. Tko bude želio bit će organiziran i uspon na Otiš.
Za one koji ne žele ići na uspon biti će organiziran posjet Vitezu
Nedjelja, 2.08.
Izlet u Sarajevo i povratak u Karlovac

Potrebna oprema:
odjeća i obuća prikladna vremenskim prilikama (zaštita od sunca, kiše te toplija odjeća, kapa, rukavice) baterijska svjetiljka, prva pomoć, rezervna odjeća, vreća za spavanje poželjna. Osobna iskaznica ili putovnica obavezni kao i planinarska iskaznica sa plaćenom članarinom za tekuću godinu.

Napomena: odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava zdravstvene, psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća program, da ima plaćenu članarinu u planinarskom društvu za tekuću planinarsku godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se u skladu sa planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Vodič izleta zadržava pravo izmjene plana.

Prijave i uplate za izlet možete izvršiti na sastancima društva petkom u 20:00 ili na broj mobitela vodiču.