Plan izleta Snježnik – Guslica subota 23.05.2015.

Posted by on 18/05/2015

Vodič izleta – Marin Radočaj 098/532-983
Prijevoz: osobno vozilo
Cijena: cca 60,00 kn

Plan izleta:
07:00 polazak ispred Hotela Duga Resa (kava po dogovoru)
09:00 dolazak na Platak i kretanje prema Snježniku
10:30 dolazak na Snježnik, odmor i kretanje prema Guslici
12:30 dolazak na Guslicu, odmor i polazak prema Platku
14:00 dolazak na Platak, odmor i kretanje prema Duga Resi
17:00 očekivani dolazak u Duga Resu

Ukupno hoda: cca 4-5 h
Potrebna oprema:
odjeća i obuća prikladna vremenskim prilikama (zaštita od sunca i kiše)
rezervna odjeća
barem 1 litra tekućine
prehrana iz ruksaka

Snježnik je kraška planina u zaleđu Rijeke, na rubu gorskokotarske visoravni. Planinski masiv Snježnika, smješten sjeverozapadno od nešto višeg vrha Risnjaka, odlikuje se bogatstvom vegetacijskog pokrova. Vrh Snježnika (1506 m) je kamenit, okružen je cvjetnim planinskim livadama, sa kojeg se otvara prekrasan pogled na sve četiri strane svijeta. Planinarski dom Snježnik, smješten je svega nekoliko minuta podno vrha. Guslica je planina u blizini Snježnika a karakteristična je po napuštenom vojnom objektu na samome vrhu (1490 m). Ovdje je do 1990. godine bila baza za vezu tadašnje JNA. Nakon odlaska vojske kompleks ostaje bez namjene te je prepušten propadanju.

Vodič izleta zadržava pravo izmjene plana.

Napomena: odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava zdravstvene, psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća program, da ima plaćenu članarinu u planinarskom društvu za tekuću planinarsku godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se u skladu sa planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.