Izvještaj sa pohoda “Dugoreškim visovima” 31.01.2015.

Posted by on 23/02/2015

U posjet planinarima hpd-a Vinica stiglo je 27 članova seniorske sekcije hpd-a Matica iz Zagreba.Na željezničkoj postaji dočekali su ih vodiči Marin Božičević i Marin Radočaj. Nakon popijene kave grupa je kroz park Vilu krenula prema Rogancu te dalje kružnom stazom do sv. Roka. Na Petrakovom Brdu napravljena je stanka u hotelu Frankopan gdje su planinari utažili žeđ i glad. Nakon toga nastavljen je put preko vidanke i curka te se grupa spustila u Dugu Resu. S obzirom da je još bilo dovoljno vremena do polaska vlaka grupa je prošetala šetnicom uz Mrežnicu. U kasnim popodnevnim satima gosti su napustili Dugu Resu umorni ali zadovoljni. Važno je napomenuti da se radi o seniorskoj sekciji i da je najstariji član bio 1930. godište, ali su 10 kilometara staze prehodali bez ikakvih poteškoća.