Ravna Gora – Zagorje. Izvještaj sa izleta od 22.11.2014.

Posted by on 25/11/2014

Godišnjim rasporedom društva slijedio je izlet na najsjeverniju planinu Zagorja – Ravnu Goru.Zanimljivo je da su njene padine neobično strme,pa razmjerno niski vrhovi i onaj pridjev „ravna“ u nazivu lako zavaraju onoga koji je neupućen.

Sa početno prijavljenih 8 planinara brojka se u zadnja 2 dana prije samog izleta strelovito popela do čak 25 planinara koji su sudjelovali ovom lijepom izletu.Krenuli smo standardno u 7 h ispred Hotela D.Resa,kavica na odmorištu Plitvice te nastavak autocestom do Trakošćana.Predivan srednjovjekovni zamak te također lijep Hotel prvo je što vidite da dominira tim djelom Zagorja.Aute ostavljamo na parkingu hotela, te krečemo najpopularnijim markiranim putem, koji ide prvo do sela Vrbanići te nastavlja kroz selo Kotarščak,nakon kojeg dolazimo na prvi cilj izleta Velike pečine.Na vrhu V.P. se nalazi križ a sa golog tjemena pogled prvo pada na područje Haloza ,mjesta gdje se nalaze dvije crkvice jedna do druge Sv.Magdalena i Sv.Avguštin, te se obje nalaze na Slovenskoj strani.Slijedi strm i kratak uspon do pl.kuće Pusti duh,nažalost bio je zatvoren. Grebenski put dalje nastavlja do crkve Sv.Tri Kralja te malo dalje na sam vrh RG na kojem se nalazi sa 11 metarskom piramidom.Ni 5 min .dalje svoje su mjesto našli i paraglajderi gdje se nalazi njihovo uzletište.Toga dana u jednom smo trenutku nabrojali čak 8 komada na nebu,uživali su na svoj način u predivnom jesenjskom sunčanom danu.Oko 0,5 km dalje dolazimo do Filićevog doma gdje radimo dužu pauzu.Jedna grupa odlučuje se na još jedan drugi vrh RG,dok veča ostaje kod doma te se vraća klasićnim kružnim putem od doma niz brdo prema Trakošćanu.Na kraju se svi nalazimo u hotelu,neki još odlaze u razgledavanje dvorca, te negdje oko 17 h krečemo prema Duga Resi.

I na kraju svima bih se zahvalio na sudjelovanju,posebno šoferima i pom.vodičima,lijep sunčan dan ,ugodno društvo i lijep Zagorski kraj nadam se da su ispunili očekivanja svih sudionika izleta.Do idućeg čitanja pozdrav od vašeg vodića Hrvoja.