Bojinac, 07.04.2019.

Posted by on 11/03/2019

Bojinac je jedan od najljepših stjenovitih krajolika u Hrvatskoj i tome svjedoči činjenica da su granice Nacionalnog parka Paklenica proširene, tako da Park obuhvati i Bojinac kao zapadnu, izdvojenu cjelinu. U tom splatu kukova najviši je Bojin kuk - 1110 m/nm, koji dominira na južnoj strani prostrane visoravni Velikog i Malog Rujna. Iako je Bojinac iznimno slikovit, treba imati na umu da je uspon na Bojin kuk zahtjevan pa se ne preporučuje neiskusnim planinarima. Bojinac je iznimno slikovit sa mnogo kamenih galerija i sve modifikacije krša na malenom prostoru koje u različitim oblicima nalazimo diljem cijelog Velebita i zato je jedan od najljepših uspona na hrvatske vrhove i vidik sa Boinog kuka spada u najljepše vidike južnog Velebita.

Plan izleta:
05:45 h okupljanje na parkiralištu kod hotela Duga Resa
06:00 h polazak za Starigrad - Paklenica
09:30 polazak sa Velikog Rujna prema Bojincu, na koji stižemo za oko 2h:30 min
12:30 povratak s Bojinog kuka
14:30 Dolazak na Veliko Rujno
15:30 povratak u Starigrad - Paklenica. odmor uz more
16:30 povratak kući
19:30 dolazak u Dugu Resu

Prijave za izlet vodiču: Saša Maćešić, 091/520-9199
Cijena prijevoza po osobi u kombiju - 130,00 kn
K2 - umjereno teško
T3 - zahtjevno
Visinska razlika - 550m

Napomena:
Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta, da ispunjava zdravstvene, psihofizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da prihvaća program, da ima plaćenu članarinu u planinarskom društvu za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornosti, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.